PUNKT PODPARCIA

22-03-2024

Wzruszająca i udana próba stworzenia portretu ciekawego artysty z Olsztyna. Dokument ukazujący godną podziwu walkę o sprawność, o normalne funkcjonowanie m.in. czas na pracę twórczą. Film oryginalny i ciekawie opowiedziany. Widać zaangażowanie i dojrzałość reżysera tym bardziej, że jest to jego debiut! Maciej Janicki  stworzył poruszający obraz filmowy, w którym biją się przemijanie i kreatywny, niezwykły  umysł artysty-performera Wiesława Wachowskiego, człowieka który jest  wrażliwym obserwatorem świata i czas w żaden sposób mu nie przeszkadza.

To także opowieść o cenie jaką się płaci za szczerą i odważną twórczość, która polega na skupieniu na własnym ciele i doprowadzeniu go do granic fizycznej wytrzymałości. To film o walce z chorobą przy użyciu twórczej aktywności.

Bohater filmu, który uczestniczył w premierze, obejrzał film z wielkim zainteresowaniem, a znana i ceniona aktorka Irena Telesz-Burczyk przeczytała dwa krótkie wiersze autorstwa Wiesława Wachowskiego z jego tomiku „ Moja cząstka koła czasu”.

————————————-

Reżyseria: Maciej Janicki

Scenariusz: Maciej Janicki

Zdjęcia: Maciej Janicki

Muzyka: Rafał Lipka

Produkcja: Filmowanie Kreatywne Maciej Janicki

Premiera: 27 listopada 2023 – Olsztyn