DZIEWCZYNA Z MOICH SNÓW

10-11-2022

Autorski debiut fabularny (scenariusz i reżyseria) Tomasza Żółtowskiego. Zdjęcia realizowano latem 2021 roku na Warmii m.in. w Tomaszkowie i Olsztynie. Film otrzymał dofinansowanie Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego ze środków Samorządu Województwa.

Historia 50-letniego gburowatego, nadużywającego alkoholu, pełnego dystansu wobec świata i ludzi pisarza Zbigniewa, którego sukcesy literackie należą do przeszłości. „DZIEWCZYNA Z MOICH SNÓW  to opowieść o samotności i przewrotnej sile ludzkiej wyobraźni rozgrywająca się na pograniczu jawy i sennego marzenia. Dotknięty twórczą niemocą Zbigniew nosi w sobie traumę z przeszłości. Pewnej ciepłej letniej nocy dostrzega przez okno niezwykłą dziewczynę. Jej pojawienie się zmienia życie pisarza… W postać tę znakomicie wcielił się Grzegorz Damięcki, któremu partnerują Witold Dębicki, Agata Bykowska, Jacek Borusiński oraz aktorzy olsztyńscy: Katarzyna Trzeszczkowska, Kamil Rodek, Michał Felczak, Radosław Jamroż, Wawrzyniec Malinowski i Maria Górska.

Obok obsady mocną stroną filmu są zdjęcia Joanny Kakitek, scenografia Doroty Łacek-Gorczycy, montaż Witolda Chomińskiego i muzyka Michała Jacaszka.

Premiera DZIEWCZYNY Z MOICH SNÓW miała miejsce podczas 38.Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Film wziął udział w konkursie 21 filmów krótkometrażowych nominowany do Konkursu Festiwalu spośród 3500 filmów w tej kategorii z całego świata. Od 30 października film można już oglądać w Canal +, a od 1 września 2023 r. również w kanale „ Ale Kino”.

Producentem filmu Tomasza Żółtowskiego jest Agnieszka Papiewska-Stachecka „POP-TV”.

 Fot. Joanna Kakitek, Weronika Chworak