Fundacja Film Spring Open

Fundacja Film Spring Open

ul. Wazów 12, 01-986 Warszawa

Zakres oferty:

Oferujemy wypożyczanie Cinebusa (wraz z namiotami, przyczepą i sprzętem) – do produkcji filmów fabularnych, reklam, teledysków lub innych projektów AV.

Cinebus – przebudowany autobus – jest narzędziem służącym do wprowadzenia na rynek nowoczesnego, zrównoważonego i przyjaznego środowisku systemu produkcji filmowej. Poprzez swoją mobilność może zostać postawiony w dowolnej lokacji.

Pozwala on na wyprodukowanie małych, kameralnych filmów fabularnych od początku zdjęć do całkowitego zakończenia filmu (Produkcja i Postprodukcja).Za jego pomocą można obsłużyć: – Przygotowanie do zdjęć łącznie z realizacją Previsu, np. w formie animatiku lub aktorskiej wersji przyszłego filmu.

Transport całego sprzętu potrzebnego do małobudżetowych produkcji. Na pokładzie znajdują się hydrauliczna winda i wózki transportowe, a także bagażnik umieszczony na dachu o nośności 800 kg.

Wykonanie zdjęć do filmu. W Cinebusie znajdują się charakteryzatornia, szafa na kostiumy, mobilny podgląd reżyserski, kabina dźwiękowca, a także stanowiska do archiwizacji, montażu, efektów wizualnych i kolor korekcji, a także część aktorska łącznie z automatem do kawy, piekarnikiem z mikrofalą i lodówką.
Cienbus umożliwia bezprzewodowe przesyłanie obrazu z kamer na planie. Wszystkie stanowiska robocze są powiązane światłowodową siecią. Dzięki agregatowi i własnej sieci bezprzewodowej (1Gb/s dla 2000 uczestników na odległość 500 m) Cinebus jest uniezależniony od dostaw energii i zewnętrznych rozwiązań sieciowych.

Promocja – na pokładzie Cienbusa znajduje się 5-kamerowa telewizja internetowa służąca promocji filmów już w trakcie ich realizacji. Scena na dachu i zewnętrzna projekcja na dużym ekranie także służą promocji powstających projektów.

Postprodukcja – równoległy montaż, kolor korekcja oraz wykonanie efektów CGI możliwe są dzięki światłowodowej sieci i zmodernizowanej infrastrukturze (stacje robocze połączone w systemie Black Magic Resolve 16).
Na pokładzie Cinebusa – zbudowaliśmy pierwsze mobilne i ekonomiczne studio filmowe na świecie. Zielony ekran zastąpiła w nim interakcyjna, tylna projekcja sterowana silnikiem używanym w grach komputerowych. Stworzyliśmy prototypowy system oparty o silnik 3D Unity, umożliwiający realizację ujęć filmowych z wykorzystaniem wirtualnego, wyświetlanego za aktorem tła oraz pobocznych projektorów symulujących dodatkowe źródła światła z wirtualnej scenografii, czyli wyświetlania renderowanych obrazów z wirtualnych kamer. Ponadto zbudowany przez nas prototypowy czujnik zakładany na dowolna kamerę lub inny obiekt (samochód, aktora itp.) umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym jego położenia (obrót lewo-prawo i góra-dół) w celu scalenia z wyświetlanym tłem generowanym silnikiem 3D lub materiałem filmowym nakręconym wcześniej.

Jeśli chcesz wypożyczyć Cinebus do realizacji filmu fabularnego, reklamy, teledysku czy innego projektu AV zadzwoń lub napisz do nas.