Skip to main content

Ekipa filmu „Mydło” zakończyła zdjęcia

W Świdnicy padł ostatni klaps na planie filmu „Mydło” . Dziesięć spośród  trzydziestu dni zdjęciowych ekipa filmowa spędziła na Warmii i Mazurach. Zdjęcia realizowano m.in. nad Serwentem, we wsi Purda i Jezioranach.

„Mydło” (tytuł roboczy) to debiut fabularny Małgorzaty Imielskiej dofinansowany przez Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy. W ocenie ekspertów: Barbary Hollender, Włodzimierza Kowalewskiego i Sławomira Rogowskiego, to najlepszy projekt fabularny 2.Konkursu WMFF. Dobrze rokujący debiut. Interesujący scenariusz dotyka ważnych spraw, takich jak społeczne sieroctwo, agresja i gwałt w życiu codziennym. Mówi też o potrzebie bliskości, empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Dobrze naszkicowane zostały niejednowymiarowe postacie. Historia piętnastoletniej Beaty staje się pretekstem do opowieści o świecie dziewczyn z zakładów poprawczych. Puentą zaś jest przesłanie, że powinniśmy przeciwstawiać się społecznie funkcjonującym stereotypom. Bo właśnie to daje szansę, by ci którzy byli wcześniej odrzuceni, mogli wrócić do normalnego życia. 

W filmie grają m.in. Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Jowita Budnik, Adam Cywka, Halina Rasiakówna, Magdalena Czerwińska, Helena Englert, Magdalena Celmer. W jednej z ról aktor Teatru im. Stefana Jaracza Artur Steranko.  

Autorem zdjęć jest olsztynianin Tomasz Naumiuk, operator i reżyser. Ostatnio pracował z Agnieszką Holland przy filmie „Gareth Jones”.

Producent: Wojciech Kabarowski – NAIMA FILM. Opiekę artystyczną nad  projektem sprawuje Jerzy Kapuściński („Cicha Noc”), dyrektor artystyczny Studia Munka SFP. 

Film powinien być gotów w połowie przyszłego roku.

 

Fot.  Magdalena Tomanek, Konstancja Osińska i Robert Pałka.